Wednesday, November 19, 2008

Podosobowość 101: Kto Jest "Niewystarczająco Dobry"? Saint-Germain Channeling


Przez Alexandrę Mahlimay i Dana Bennack
Cluj-Napoca, Rumunia
17.11.2008
www.joyandclarity.com

tłumaczyła: Alleks
Email: alleksa@o2.pl


Aby otrzymywać najnowsze tłumaczenie, Zarejestruj się tutaj.
Jeśli chcesz podzielić się tą wiadomością z przyjacielem zrób to, Klikając tutaj (Click here).


Jak wiele razy pytałeś siebie, "Kiedy otrzymam to dobro, na które zasługuję, zwłaszcza po tym całym dobru, które uczyniłem innym?” Trzeba pamiętać, że to jest coś, co powiedziałaby większość z was, i to w zasadzie byłoby poprawne.

Mówiono ci cały czas, "Rób to, co kochasz, i pieniądze przyjdą,” – zobacz, ile razy kiedy coś zrobiłeś, nie zostałeś doceniony przez tych, którym służysz? Cóż, więcej razy niż mógłbyś policzyć.

Co to znaczy czuć, że nie jesteś wystarczająco dobry, nieważne jak ciężko pracujesz? I dlaczego te uczucia wydają się chronić dobre rzeczy przed stawaniem się tobie?

Uczucie, że nie jesteś wystarczająco dobry - albo że nie jesteś dobry w czymś, co robisz – tkwi gdzieś głęboko we wnętrzu, czujesz się niegodny miłości i wierzysz, że musisz postarać się jeszcze bardziej.

Ten brak percepcji uformował się po raz pierwszy, kiedy poczułeś, że oddzieliłeś się od miłości wokół ciebie. Wielu zdarzyło się to w dzieciństwie. Być może zostałeś skrytykowany za coś, co zrobiłeś albo powiedziałeś. Często słyszałeś słowa, "Jesteś złym chłopcem ” albo " Nie bądź złą dziewczynką”. Okoliczności nie były tak ważne jak uczucia, które one wywołały w tobie. Te uczucia, które mieszkają w tobie do teraz.

Kiedy ktoś, kogo kochasz, mówi, że jesteś "zły”, jak możesz kiedykolwiek spodziewać się tego, by czuć się "dobrym”, zwłaszcza jeśli również zostałeś ukarany? Przyswajasz sobie to zranienie. I im więcej takich bolesnych doświadczeń gromadzisz, tym bardziej zaczynasz uwierzyć, że one są prawdziwe. Wreszcie przyjmujesz, że jest coś niewłaściwego z tobą i że musisz bardziej próbować zasłużyć na aprobatę otaczających cię osób.

I tak zaczyna się twoja podróż do cierpienia.

Wewnętrzne konflikty na temat własnej wartości

Kiedykolwiek czujesz, że nie jesteś wystarczająco dobry, możesz być pewny, że w części jesteś przekonany, iż musisz bardziej próbować, by być kochanym. Ta odizolowana część twojej świadomości wydaje się być w bezpośrednim konflikcie z tą częścią twojego rdzenia, która pamięta twoją wartość i dobroć.

Ten wewnętrzny konflikt jest powszechny u dzieci, chyba że zostanie uzdrowiony miłością i zrozumieniem, inaczej bowiem pozostanie aż do dorosłości. Wewnętrzne konflikty na temat własnej wartości mogą sparaliżować twoją zdolność odczuwania miłość i mogą uniemożliwić ci cieszenie się rzeczami, które cenisz najwięcej, czy to w pracy, czy to w zabawie.

Lightworkers są bardzo podatni na ten dylemat. Chociaż czujesz się zmotywowany, by służyć ze współczuciem i zrozumieniem, jest coś, co robisz – jak ci się wydaje – niewystarczająco dobrze dla siebie albo kogoś innego.

Masz duże nadzieje bycia docenionym i nagrodzonym za to, kim jesteś, i to zachęca cię, by dać z siebie więcej, ale to nie ma znaczenia. Twój umysł mówi ci, że zrobiłeś wszystko poprawnie, ale puste uczucie w twoim sercu mówi ci, że to nie było wystarczające.

Prawdą jest, że jesteś jak w kieracie. Jesteś uwarunkowany, by wciąż próbować bardziej i bardziej starać się dobrze działać, ponieważ w głębi serca wierzysz, że nie jesteś "wystarczająco dobry” dla dobrych rzeczy, by spotykały cię. To przekonanie można wytropić wracając do odrzuceń, których doświadczyłeś jako dziecko, kiedy czujesz zaniepokojenie w twoich związkach z innymi.

Kto jest "niewystarczająco dobry”?

"Niewystarczająco dobra” jest część ciebie, która czuje, że nie zasługujesz na to, by spotkały cię dobre rzeczy, albo byś był kochany. To jest porcja twojej żywej energii - Duch, którym jesteś - to jest przekonanie z wczesnego dzieciństwa, że zostałeś oddzielony od Boga, ciebie i wszystkiego wokół. Czujesz, że to nadal ci zagraża.

Ta część twojej świadomości wierzy, że to ty, ale tak nie jest. To jest podosobowość albo fragment twojego ego. Wydaje się mieć własne życie, ale jest aktywne tylko, kiedy skupiasz na tym swoją uwagę - kiedykolwiek przyjmujesz przekonanie, że nie jesteś wystarczająco dobry. Prawdę mówiąc, to tylko z braku percepcji myślisz, że taki jesteś.

"Niewystarczająco dobra” jest jedna z twoich podosobowości. Jest tak przekonana, że jesteś niegodny, że nie może sobie wyobrazić sobie, że istniejesz na zewnątrz tego doświadczenia. Ona w to tak wierzy, że czeka na spełnienie tych warunków wiedząc, że wkrótce albo za chwilę będziesz zraniony przez kogoś, kto stwierdzi, że jesteś bezwartościowy i niekochany.

"Niewystarczająco dobry” jest też sabotażysta. Nie pozwoli ci uciec od jego przekonań na twój temat. Jeśli ośmielasz się robić coś, co kochasz – coś, w czym jesteś dobry, albo coś, co sprawia, że robiąc to czujesz się dobrze – sabotażysta się odgraża i nie pozwala na to. Powie ci, że ktoś, kim naprawdę jesteś, jest "niewystarczająco dobry” i ponieważ tak jest, prawdopodobnie nie możesz czuć się dobrze w niczym. Przypomni ci o tym zawsze i wszędzie, aż uwierzysz w to znów.

"Niewystarczająco dobry” podkopie cię wątpliwością, podejrzeniem i osądami rzeczy, dzięki którym zaniechasz dobrego samopoczucia albo radości z robienia czegoś. Jeśli to nie zadziała, ściągnie czyjąś dezaprobatę na ciebie, żeby mógł kogoś winić za swoje zniechęcenie, zamiast zajmować się swoimi własnymi bezwartościowymi uczuciami.

Iluzje Lightworker

Brzmi znajomo? Wielu z was zmaga się z tym. Zmęczenie, zniechęcenie, piękne sny, które się nie spełniają, obojętnie jak mocno próbujesz je zamanifestować. Lubisz przypisywać te zahamowania swojemu procesowi wzniesienia, ale to nie zawsze jest tak. Czasami to są iluzje lightworker. Ten rodzaj iluzji pozwala ci kontynuować sabotowanie siebie uczuciami bezwartościowości, bez konieczności przynoszenia ich do światła świadomości. To pozwala ci udawać przez sobą, że wzniesienie, które tak kochasz robić dla wzrostu świadomości, poświęca twoją świadomość, żebyś za bardzo nie wzrastał.

Wielu z was chce służyć. Lubisz ten pomysł i możesz sobie wyobrazić dobre samopoczucie, jeśli świat doceniłby ciebie za to, co zrobiłeś. Ale zaczekaj! Kto to mówi? Czy jesteś, czy też nie "niewystarczająco dobry”, kiedy rozmawiasz o swojej sprawie?

"Niewystarczająco dobry” jest doskonale szczęśliwy, by pozwalać sobie wdychać ideały lightworker i nawet pozwolić sobie włączyć się w tę działalność. Ale to pozwoli ci dobrze się bawić do momentu, kiedy to poczuje się zagrożone przez twoje rosnące szczęście i przyjemność. Wtedy przypomni ci, że jesteś "niewystarczająco dobry”, i ponieważ taki jesteś, to jest niemożliwe, by czuć się dobrze, nieważne kim albo czym jesteś.

To ci powie, że wie, jak cię docenić albo co musisz zaoferować. To powie ci, że pracodawca nie ceni twojej pracy, albo rodzic czy współmałżonek nie będzie cię kochać, kiedy zasługujesz na to, by być kochanym. Być może to ci powie, że świat zupełnie nie jest przygotowany na kogoś tak wrażliwego, świadomego i kochającego jak ty. I kiedy to skończy mówić ci o tym wszystkim, podsumuje wołając do ciebie, byś przestał robić to wszystko dla dobrego samopoczucia. I właśnie to zrobisz, ponieważ teraz zostałeś przekonany, jeszcze raz, tak, że jesteś "niewystarczająco dobry”.

Spostrzeżesz, że jesteś osądzony, iż nie zasługujesz na bycie szczęśliwym, albo na to, by działy ci się dobre rzeczy; i przestaniesz tworzyć, jeśli tego nie zakończysz.

Więc co z tym zrobisz?

Czy usiądziesz w kącie i będziesz czekać, aż nastanie kraniec rzeczy? Nie, drogi przyjacielu. To jest czas dla ciebie, by zobaczyć grę, w którą się bawisz.

Co możesz zrobić w zamian

Wiedz, że jesteś wystarczająco dobry, by żyć życie pełne miłości, w pełni połączony ze swoją Boskością. Jesteś więcej niż wystarczająco dobry. Ty jesteś swoją Boskością. Bóg żyje w tobie, w twoim najgłębszym Ja; i ponieważ Bóg to robi, możesz przyjąć tę perspektywę w każdej chwili, kiedy zechcesz - kiedykolwiek usłyszysz głos wątpliwości mówiącej ci, że wszystko, kim jesteś, jest "niewystarczająco dobre ”.

Kiedy świadomie wybierasz tę wyższą perspektywę o twoim Istnieniu, przyjmujesz pozycję neutralnego Obserwatora. Możesz popatrzeć na tę część siebie, która jest zmieszana, i w zamian zaoferować miłość. Masz współczucie dla tego cierpienia, ale nie pozwolisz kontynuować dewastowania swojego życia. Delikatnie przypominasz, Kim Ty Naprawdę Jesteś - Dzieckiem Boga i Bogiem także. Wtedy witasz powrót do domu, dołączasz rodziny Boskich Bogów, których ucieleśniasz jako unikalna osoba, którą jesteś.

Największym prezentem dobroci i reintegracji, który możesz dać "niewystarczająco dobremu”, jest pewien zamiar. Możesz powiedzieć, że jesteś cały i całkowicie kochasz Dokładnie Tego, Kim Ty Jesteś – i że witasz w tym miejscu Całość ciebie. Przypomnij, że jesteś odpowiedzialny w miłości i że dasz temu wszystkiemu miłość, której potrzebuje. Wtedy poproś to, by było czujne dla twojej dobroci na innej drodze.

Poproś to, by było uważne zawsze wtedy, kiedy będziesz musiał czuć siebie, robić rzeczy, które cię cieszą, i których wykonywanie daje ci dobre samopoczucie. Pozwól tej części ciebie ochraniać swoją dobroć, zamiast ją sabotować. Połącz to ze swoim związkiem z Bogiem i wiedz, że otrzymasz w tym wsparcie. Kiedy to zrobisz, twoje życie będzie pobłogosławione na wiele sposobów.

Ja Jestem Saint-Germain.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Joy and Clarity and Joy and Clarity International ofertę channeling wiadomości, prowadzenie warsztatów i publicznych seminariów, by pomóc uwolnić nas z ograniczeń poprzez rozwój naszej ludzkiej świadomości.

Ten artykuł może być dystrybuowany bez opłat pod warunkiem że nie jest zmieniany lub redagowany w jakikolwiek sposób. Komercjalizacja w jakikolwiek sposób wymaga wyrażenia pisemnej zgody chronionych prawem autorskim posiadaczy praw, Alexandra Mahlimay i Dan Bennack. Jeżeli ty reprodukujesz ten materiał, proszę wymień autorów z nazwiska i załącz następujący link: www.joyandclarity.com.

Więcej informacji o prywatnych sesjach i warsztatach, proszę idź do http://joyandclarity.blogspot.com

If you would like to be notified when new material is published in English, please send an email to mahlimay@yahoo.com and include the words "Join Mailing List" in the subject line.

Prawo autorskie
© 2008 Alexandra Mahlimay i Dan Bennack