Tuesday, April 29, 2008

Saint-Germaina: „Powitanie Nowego Ciebie”


Przez Alexandrę Mahlimay i Dana Bennack
Cluj-Napoca, Rumunia
www.joyandclarity.com

Przetłumaczone przez Elżbieta Udałowska.
E-mail: elrzucha@go2.pl

Jeśli chcesz podzielić się tą wiadomością z przyjacielem zrób to, Klikając tutaj (Click here).

Następujący materiał został zaprezentowany 19 kwietnia 2008, podczas warsztatu on-line z Saint-Germain. Został on zredagowany na podstawie oryginalnej kopii, dla większej jasności i rozumienia.

„Ukochani przyjaciele,

Jesteśmy tu dziś, by doświadczyć innego sposobu udziału, wysondować inny sposób odczuwania i badania Nowej Drogi ucieleśniania Własnego Ja twojej Duszy.

Ja jestem Saint-Germain, i jestem zadowolony z bycia tu z tobą, z czucia twojej szczególnej energii i stwarzania z tobą przestrzeni, która umożliwi ci wzrost świadomości.

Mogę czuć twoje radosne podniecenie, i jestem bardzo radosny, że mogę pracować z tobą w tym inspirującym środowisku.”

Z tymi słowami zaczęliśmy warsztat, witając Nowego Ciebie, pierwsze z trzech spotkań on-line z Saint-Germainem, by zgłębić połączenie duszy - połączyć z własnym ja.

Nowy TY jest najwyższym wyrażeniem Własnej Jaźni, jakim możemy stawać się w tej ludzkiej formie, gdy świadomie postanawiamy ucieleśnić to i żyć w zgodzie z pragnieniami Duszy. Nowy Ty charakteryzuje się wieloma atrybutami, wliczając w to suwerenność, Jaźń-kierowanie i wolność.

Badanie Nowego Ciebie

Saint-Germain rozpoczął sesją pytań do uczestników, jak postrzegają Nowego Siebie. Jak można zbadać kroki do Nowego Siebie?

“Skieruj swoją wewnętrzną uwagę na tą sprawę. Wejdź w to głęboko. Nie bądź nieśmiałym, ale daj sobie trochę czasu, by sprawdzić jakie uczucia się z tym wiążą”.

Odpowiedzi różniły się w zależności od osoby, ale była wspólna nitka… zacznij żyć na zewnątrz pudła, zatrzymaj udawanie, wyjdź poza reguły, uwalniaj nawykowe reakcje, i bądź ponownie w jedności z Własną Jaźnią.

Oświadczaj Prawdę o Tobie

Saint-Germain zwrócił się z następnym pytaniem do uczestników, co to oznacza być twoją Własną Jaźnią. Wtedy udzielił jasnego wyjaśnienia, co znaczy wkraczać do Nowego Ty.

„Bycie swoją Własną Jaźnią oznacza, że nie ma nic do demonstrowania. Nic do usprawiedliwiania. Nie ma niczego do obrony czy argumentowania.

Ty nie musisz dowodzić sobie czy światu, Kim Jesteś.

Ty jest twoją Własną Jaźnią. Koniec.

Ty uznajesz tą pozycję od wewnątrz, i utrzymujesz ją z każdym oddechem, który bierzesz. Przestajesz udawać, że jesteś czymś innym!

Ty potwierdzasz twoją własną Jaźń, i oświadczasz Kim Jesteś”.

To było sednem warsztatu: nazywaj, stwierdzaj i ogłaszaj, Kim Jesteś.

Przez oświadczanie Prawdy twojej tożsamości na tym fundamentalnym poziomie, zaczynasz wyplątywać siebie z problemów życia i wyrażać swoją Własną Jaźń na świecie.

Gdy ogłosisz Prawdę o sobie, przestaniesz mieć trudności ze światem.

Odkryjesz, że wyzwania, które napotkałeś w wyrażaniu twojego Własnego ja były tylko wymyślone. Tylko odzwierciedlały energię, którą poświęciłeś utrzymując twoje maski na miejscu – maski, które ukrywały twoją faktyczną tożsamość.

Kiedy zdecydujesz się porzucić swoje maski – gdy przestajesz udawać, że jesteś kimś innym niż jesteś, przestaniesz marnować twoją energię.

Ty po prostu ucieleśniaj, Kim Jesteś… zastosujesz wtedy - wysiłek bez wysilania się - w swoim życiu. To nie wymaga niczego więcej od ciebie, poza byciem twoją Jaźnią.

Bycie Autentycznym

Saint-Germain sprawił, że stało się doskonale jasne to powitanie Nowego Ciebie przez oświadczanie Prawdy, Kim Jesteś. I kiedy poczujesz się wygodnie z wyrażaniem tej Prawdy, staniesz się Autentyczny, wyrażając własną Jaźń. Użył przykładu Mistrza Jezusa, by zilustrować ten punkt.

To bycie autentycznym jest sposobem zakotwiczenia w Prawdzie – prawdzie, Kim Naprawdę Jesteś.

Jezus powiedział, „Poznaj prawdę a prawda cię wyzwoli”. To oznacza, że Prawda pozwala ci robić Autentyczne wybory. Wybieraj czucie Duszy.

Ty możesz wyrażać twoją własną Jaźń, w jakikolwiek sposób wybierasz, kochaj i akceptuj swoją własną Jaźń, właśnie taką, jaka jest i ciesz się wszystkim, co życie może ci zaoferować.”

Suwerenność

Ogłaszanie Prawdy prowadzi bezpośrednio do suwerenności. Odbywa się to przez uwalnianie cię od iluzji ograniczenia.

„Kiedy jesteś zakotwiczony w Prawdzie – przymusy narzucone na ciebie przez twoje przekonania i przez ludzi, przez sytuacje wokół ciebie, tracą swoją moc.

One już nie powstrzymują cię przed wyrażaniem twojej Boskości. Jesteś prowadzony przez Prawdę, i temu wszystko inne ustępuje.

Kiedy podejmujesz ten krok, stajesz się Suwerenny. Pamiętasz Prawdę o tobie, i nigdy nie zaprzeczasz temu przed sobą ani ponownie przed światem.

Jesteś Suwerenny.”

Co zdarza się, kiedy oświadczasz Twoją Prawdę?

Gdy ogłaszasz Prawdę o Tobie, czy rzeczy stają się w magiczny sposób łatwiejsze? Niezupełnie. Za to jest naturalny proces wyrównania, który ma miejsce.

„Kiedy stwierdzasz i oświadczasz swoją własną Jaźń, zapraszasz doświadczenia do swojego życia, które ustawią w szeregu twoje osobiste prawdy ze Świętą Prawdą.”

To było wyjaśnione dalej…

„Kiedy wchodzisz głęboko wewnątrz i pozwalasz Prawdzie wypłynąć – gdy zanurzasz się w Prawdzie – to przynosi sytuacje do twojego życia, które uruchamiają silne pragnienie, by być i wyrażać to, Kim Jesteś.

„To pragnienie rośnie intensywnie.

„To aktywuje... naturalny proces. Organiczny, można powiedzieć.

„Następnie zdarza się to: twoje osobiste prawdy zaczynają znajdować swoje punkty zbieżności, albo rezonans ze Świętą Prawdą – z Prawdą sedna Tego, Kim Jesteś.”

Saint-Germain zasygnalizował, że jest tu włączona podstawowa, duchowa fizyka.
Opisał to tak:

Prawda wywołuje rezonans. Wibrację, jeśli wolisz. I ile razy wyrażasz swoją chęć powiedzenia Prawdy, ucieleśniasz Prawdę, twoje pragnienie zrobienia tego uruchamia procedurę związaną z entrainment.”

Co znaczy entrainment?

„To znaczy, że twoje osobiste prawdy, które mają pewną określoną wibrację albo rezonans, zaczynają ulegać mocniejszemu wpływowi Boskiej Prawdy – Wyższej Prawdy związanej z tym, Kim Jesteś. Pod tym wpływem twoje osobiste prawdy rozwijają się w dokładniejsze reprezentacje Boskie Prawdy.”

To jest podobne do efektu uderzania w jeden kamerton w pobliżu innego. Drganie jednego z nich powoduje, że drugi zaczyna również drgać.

Więc gdy postanawiasz ukierunkować swoje doświadczenia w kierunku Najwyższej Wizji Prawdy, jaką możesz wyobrażać sobie dla siebie, w takim razie to pragnienie naturalnie przynosi do ciebie wszystko, co jest twoją osobistą prawdą do większego wyrównania z Prawdą o Tobie.

Inaczej mówiąc, twoja przekonania Prawdy zostaną wzbogacone. Rozwiną się do swego Najwyższego Wyrażenia. Jeśli jednak twoje osobiste przekonania nie są ustawione w szeregu z Prawdą o tobie, w takim razie to wzbogacenie nie ma miejsca. To staje się pozorne, oszukujesz siebie i swoją Jaźń.

Jak ogłaszasz swoją Jaźń?

Uczestnicy zapytali Saint-Germaina, jak ogłosić Nowego Siebie, jak połączyć Duszę z własna Jaźnią. Odpowiedział z typową szczerością.

To jest naprawdę proste. Gotowość do oświadczania swej Prawdy o sobie, jest wszystkim, co jest wymagane.

Następnie w szczegółach udzielił tej odpowiedzi.

Prawda rośnie wewnątrz ciebie. Żyje swoim własnym życiem. To jest twoje życie.

Tak jak nasiona, które znajdują się w stanie uśpienia w terenie, czekając by wzrosnąć; tak gotowość na swoją Prawdę ciebie obowiązuje, gotowość do przebudzenia. Wszystko, co jest wymagane od ciebie, jest twoją chęcią do wyrażania tego. Wtedy Prawda zaczyna rosnąć w tobie.

Ty możesz odkładać to… Ale nie możesz tego powstrzymać. Prawda o tobie jest nieunikniona. To zostanie wyjawione. To jest naturalne, spontaniczne i nieuniknione. [Wiedz to] twoja gotowość akceptacji Prawdy uruchamia i przyspiesza naturalny proces odkrycia własnej Jaźni – oświadczenia Jaźni.

Oświadczenie własnej Jaźni przed światem

Pod koniec warsztatu, Saint-Germain stale powtarzał, że gdy ogłaszasz swoją Prawdę, postanawiasz zharmonizować się ze swoją Duszą i ucieleśnić Nowego Ciebie. A kiedy to robisz, Prawda o tobie zacznie przenikać twoje codzienne doświadczenia.

Ludzie zaczną spostrzegać cię inaczej.

Oni dostrzegą, być może nie świadomie, że zmieniłeś się i jesteś teraz w większym rezonansie ze swoją Prawdą. Jakaś część może zareagować strachem. Oni uznają to za niestosowne, ponieważ to nie mieści się w zasięgu ich normalnego zakresu doświadczeń.

Ale proszę zrozum, że to jest twoja odwaga w przyjmowaniu Prawdy o Tobie, że oni boją się.

Jeżeli już nie oszukujesz siebie, swojej Jaźni, jak oni mogą kontynuować robienie tego? Jak oni mogą usprawiedliwiać swoje tchórzostwo w obliczu twojej odwagi?

Ale twoja odwaga pomoże im odsłaniać ich brak percepcji, jeśli pozwolisz na to.

Według Saint-Germaina, pomagasz innym przez taką samą zasadę rezonansu, który ustawił w szeregu twoje prawdy z Boską Prawdą.


Kiedy ty nieustraszenie przyjmujesz Prawdę o tobie – kiedy ty odważnie postanawiasz zharmonizować się ze swoją Duszą, w tym życiu i na tej Ziemi, w takim razie zaczniesz wpływać na innych wokół ciebie przez swój przykład. Twoja gotowość zrobienia tego stwarza rezonans… dookoła ciebie to oferuje innym tę możliwość.

Oni czują Prawdę o tobie, świadomie albo nieświadomie, i zaczną zastanawiać się, czy ta Prawda może być również ich.

Ktoś odpowie otwartością. Inni mogą odpowiedzieć strachem. To nie jest twój niepokój. Wszystko, co potrzebujesz zrobić, to objąć swoją Prawdę. Być Tym, Żyć Tym i wyrażać To.

Nic więcej nie jest wymagane.

Harmonia, Prawda i Nowy Ty

Oświadczając Prawdę o tobie, stwarzasz harmonię z twoją Boskością, która rozszerza się na twoje codzienne życie. To zaczyna się od wewnętrznego spokoju, który ostatecznie wypływa na zewnątrz, oferując ci możliwość życia spokojnie ze wszystkim i każdym wokół ciebie.

Jednakże Saint-Germain nie przedstawił tego jak utopijne rozwiązanie relacji międzyludzkich.

„Życie w Prawdzie tworzy... harmonię dla ciebie.

Tak to pracuje.

Większa harmonia przyjdzie do części twojego życia, tego, które już jest oparte w Prawdzie. Ale rzeczy, które nie są oparte na Prawdzie, staną się napięte i zaczną odpadać. Możesz doświadczać tego początkowo jako konflikt. Ale pamiętaj, to jest proces. To jest proces harmonii przez konflikt.

Kiedy Prawda wchodzi do twojego życia, to rzeczywiście stwarza konflikt ze wszystkim, co jest nieprawdziwe. I on odsuwa to. Twoja chęć współpracowania z tym procesem, a nie walka z nim, uczyni to łatwiejsze.

Kontynuował mówienie, że jeśli stawiasz opór temu procesowi, kurczowo trzymając się kłamstw o tobie, wtedy naturalnie twoje konflikty z sobą i z innymi będą się przedłużały. Spędzisz więcej czasu przechodząc przez trudności, by dotrzeć do miejsca harmonii.

Przechodzenie do Nowego Ty

Saint-Germain zamknął warsztat przez wrócenie do pytania - jak przechodzisz do Nowego Ciebie, do tego Nowego Życia? - trochę pobudzającymi wiadomościami.

„Twój pierwszy krok w powitaniu Nowego Ciebie, to stanąć w wyrównaniu z Prawdą o tobie. Przywołać ją do siebie. Następnie być skłonnym do połączenia się ze swoją Duszą, gdy ona odpowiada na twoje wezwanie.

I prawdę mówiąc, ponieważ robimy to już jakiś czas… Tą prawda jest, że już zrobiłeś ten pierwszy krok!

Tylko przyjmij ją. I pozwól, aby połączenie własnej Jaźni z twoją Duszą miało miejsce. Kiedy to robisz, twoje doświadczenia poprowadzą cię dalej w badaniu Prawdy o Tobie.

z tym Saint-Germain podziękował każdemu za ich obecność i zachęcał ich do gotowości, by przejść do Nowego Siebie.

Zaufaj, bądź skłonnym do kontynuowania, i nie bój się! Głęboko jesteś kochany i honorowany. Dziękuję.

Ja Jestem Saint-Germain.

Saint-Germain dostarczył dużo informacji, które włączymy do książki pod tytułem „Nowy Ty, Nowe związki i Nowe Społeczeństwo".

Jeżeli spodobał ci się ten materiał, będziemy badać "Nowe Związki" w drugim z trzech warsztatów on-line z Saint-Germainem, zaplanowanych na sobotę, 17 maja. Aby uczestniczyć w tym warsztacie, albo celem uzyskania dodatkowych informacji, proszę kontaktować się z nami przy mahlimay@yahoo.com Dziękuję!

Alexandra i Dan

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Joy and Clarity and Joy and Clarity International ofertę channeling wiadomości, prowadzenie warsztatów i publicznych seminariów, by pomóc uwolnić nas z ograniczeń poprzez rozwój naszej ludzkiej świadomości.

Ten artykuł może być dystrybuowany bez opłat pod warunkiem że nie jest zmieniany lub redagowany w jakikolwiek sposób. Komercjalizacja w jakikolwiek sposób wymaga wyrażenia pisemnej zgody chronionych prawem autorskim posiadaczy praw, Alexandra Mahlimay i Dan Bennack. Jeżeli ty reprodukujesz ten materiał, proszę wymień autorów z nazwiska i załącz następujący link: www.joyandclarity.com.

Więcej informacji o prywatnych sesjach i warsztatach, proszę idź do http://joyandclarity.blogspot.com

If you would like to be notified when new material is published in English, please send an email to mahlimay@yahoo.com and include the words "Join Mailing List" in the subject line.

Prawo autorskie
© 2008 Alexandra Mahlimay i Dan Bennack